O akcích

Akce probíhají přímo ve skřidelském statku. Pokud tomu tak není, najdete upřesňující informaci přímo v popisu akce.

Spí se ve vlastních spacácích, matrace jsou k dispozici. Většina účastníků spí ve společné místnosti, kde probíhají i samotné techniky. Je případně možné ustlat si i jinde (mísnost za konírnou nebo za kuchyní), na půdě, nebo je možné spát venku či ve vlastním stanu.

Strava je vegeteriánská, společná a je zahrnuta v ceně akce. V případě speciálních diet je možné se domluvit přímo před akcí.

S sebou je vhodné si vzít: buben nebo chřestidlo, příp. didgeridoo a další primitivní nástroje jako grumle, dřevěné paličky…, oděv který by byl nositelem vnímán jako slavnostní či silový a zároveň vyjadřoval nositelovu mužkost/ženskost (+ ženy případné ozdoby),  totemové (či silové nebo magické) předměty a šperky, potřeby na psaní a kreslení, nejlépe i barevné pastelky a větší blok, šampon a vůbec potřeby umožňující celkovou očistu, pracovní oděv umožňující práci se dřevem, ohněm a delší pobyt venku (pevné nepromokavé boty), teplý oděv, spacák.

Dále doporučujeme nějakou dobu před obřady podle uvážení upravit životosprávu, zejména volit vegetariánskou dietu, věnovat se bubnování nebo jiné introspektivní technice a především několik nocí před akcí se důkladně vyspat! Obřady jsou velmi náročné!

Na Skřidlech nedoporučujeme: drogy, alkohol, konzumaci masa, zbraně (s vyjímkou duchovních technik), pořizování videozáznamů či fotografií z obřadů.