Načítám Akce

« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Třetí šamanský týden Amonitu: Po spirále života od zrození ke znovuzrození

26.7.2018 @ 8:00 - 17:00

Třetí šamanský týden bude věnován cestě životem, na které se nachází každý z nás. Zahájíme rituálním početím, společný kruh zrozených bytostí vytvoříme v sauně. Projdeme magickým dětstvím jako dobou přirozeně otevřených bran mezi světy, dospíváním jako věkem nabývání a krocení vnitřních šamanských sil. V dospělosti uskutečníme své záměry a přiznáme stáří jeho kvalitu zkušeností a nadhledu nad generacemi. Projdeme hlubokým rituálem smrti a transformativní zkušeností druhého šamanského zrození.

Již tradičně nás čeká dvakrát denně cesta bubnu, súfí tance, energetický body painting, instinktivní lukostřelba, šamanské pohádky na dobrou noc, párové techniky, intensivní spolupráce ve skupině, Skřidelský Den Žen i individuální práce se silovým místem. Prožijeme deset dní v srdci kmene na cestě jadrného šamanismu!

Program je připravován jako poměrně intenzivní, sebezkušenostní pobyt, jenž umožňuje účastníkům určitý posun či růst. K tomu je nutná plná pozornost, maximální nasazení a vůle využít techniky až na hranu jejich i svých možností. Vědomě pracujeme se silami, které nás nepochybně přesahují a které nelze mít plně pod kontrolou. Je proto nutné, abychom kruh společenství otevřeli společně a společně též vymezili prostor, kde se celý proces bude odehrávat. Veškerá pozornost účastníků bude během týdne zaměřena dovnitř skupiny, což umožní značný stupeň otevření, ale i zranitelnosti. Následující hlubinné techniky pak budou probíhat v bezpečí vnitřního prostředí společenství, které je uzavřeno před vnějšími vlivy.

K akci se proto není v žádném případě možné připojit po začátku, stejně jako není možné v průběhu na čas odjet a poté se vrátit. Samozřejmě je možné akci předčasně opustit, nicméně vzhledem k probíhajícím procesům se jedná o vlastní zodpovědnost dotyčného a my to rozhodně nedoporučujeme. Předčasné ukončení procesu naplánovaného na celých 10 dnů může být nebezpečné. Proces počítá s průběžnou relaxací, individuálním léčením, i dostatečným časovým i energetickým „polštářem“ pro návrat do běžné každodennosti.

K absolvování pobytu je vhodné přijet s vlastním šamanským bubnem, nebo jiným rytmickým / transovním nástrojem, který používáte nebo hodláte užívat v rituální praxi (chřestidlo, harfa, didgeridoo, djembe, grumle, darbuka, tibetská mísa). V omezeném množství jsme schopni po dohodě šamanský buben nebo chřestidlo zapůjčit. Je ale zapotřebí se na nás obrátit co nejdříve, abychom vám buben mohli rezervovat – je o ně velký zájem.

S pobytem dětí věku rozličného se počítá. Jejich zaměstnání/zabavení, nebudou-li s to se zúčastnit technik, řešíme operativně podle toho, jak se sejdou a jakého věku. Rodiče nicméně musí počítat s tím, že pokud jejich dítě vyžaduje jejich přítomnost a nezabaví se samo, některé mimořádně intenzivní techniky budou muset oželet.

Cenu se snažíme držet na takové úrovni, aby se našich týdnů mohl v zásadě zúčastnit každý zájemce o naši cestu jadrného šamanismu. V ceně je započítána kompletní strava po celou dobu trvání (10 dní), ubytování, většina potřeb k technikám a program na celých 10 dní.

V případě dětských účastníků se cena zásadně odvíjí od jejich věku. Je nutno se s námi spojit.

Datum:
26.7.2018